Web Sitesine Neden İhtiyaç Duyulur?

Web Sitesine Neden İhtiyaç Duyulur?

Bir web sitesi işletmenizi,şirketinizi ağ, internet ortamında tanıtabilir, satışlarınızı arttırabilir, daha çok tüketiciye
ulaşmanızı sağlayabilir amacınız site üzerinden pazarlama yapmak değilse bile kurumsal kimliğinizi yansıtır ve bu işletmenizin daha iyi ve marjinal görünmesi açısındanda oldukça önemlidir.

-Peki biraz daha detay verirsek neden bir web sitesine ihtiyaç duyarız?

Örneğin tüketicilerin bir ürünü satın almadan önce yaptığı şey o markayı,ürünü internet ortamında araştırır yorumlarına bakar ve bu tüketicinin o ürünü ya da o hizmeti alıp almayacağını
büyük oranda etkiliyor olması işletmenizin neden bir web sitesine ihtiyacı olduğunu gösteriyor.Bir işletmenin blogu,web sitesi marka bilirliğini büyük ölçüde etkiler ve daha marjinal bir görüntü ortaya koyar.

Rekabet iyidir ancak geride kalırsanız?

Tüketiciler sizin pazarladığınız bir ürünü sosyal medyanızda bunu gördü ve her tüketici gibi bu ürünü araştırmak için ve yorumlarına bakmak için internete girebilir.

Sitenizi bulamadığı taktirde rakip firmanın ya da farklı bir işletmeninin sitesine denk gelecektir bu tüketiciyi kaybedip aynı zamanda rakip firmanın da önünüze geçmesine izin vereceksiniz bunu istemezsiniz öyle değil mi?

Mağazanızı 7/24 Aktif Tutabilirsiniz

Bir mağazanın,işletmenin web sitesine veya e-ticaret sitesine sahip olması sadece belli saatlerde satış yapmasını sağlamaz,aksine her zaman ürünlerini pazarlayabileceği, satışını yapabilmesini sağlar.

Aynı zamanda hizmetlerinizi,ürünlerinizi,işletme kimliğinizi tanıtan bir siteye de sahip olmuş oluyorsunuz.
İşletmenizi tanıtan bir web sitesi yoksa google aramalarında çıkma şansınız yok.